Carnival Swing Ride

RAVISTAMO

Syömisen ilosta

Mottomme kuuluu ”Ilon kautta”: työtä tehdään positiivisella otteella. Kuljemme rinnalla, ohjaamme lempeästi. Yhdessä perehdymme asioihin uteliaasti ja löydämme uusia tapoja toimia.

 

Tavoitteenamme on yhdessä asiakkaan kanssa herätellä ja ravistella ajatuksia. Toimintamme ei ole kuitenkaan pelkkää sanahelinää, vaan Ravistamossa työtä tehdään käytännönläheisesti.

 
 
 
 
 
 
 
 
Linda Viitasalo

LINDA VIITASALO

040 517 9205
linda@ravistamo.fi

TOIMITUSJOHTAJA, ASIANTUNTIJAPALVELUT

Anni Lehtonen

ANNI KUKKONEN

040 519 2811
anni@ravistamo.fi

ÄITIYS- JA URHEILURAVITSEMUS

KATRI SUHONEN

050 324 6472
katri@ravistamo.fi

KUNTOUTUS, TYÖHYVINVOINTI

Katri Suhonen

MARJAANA KEMPPAINEN

040 833 9838
marjaana@ravistamo.fi

RUOKAPALVELUT, KOULUTUKSET

Marjaana Kemppainen

KAISA KÄHKÖNEN

044 502 6595
kaisa@ravistamo.fi

HALLITUKSEN PJ, RUOKAKASVATUS

Kati Laine

KATI LAINE

040 584 7482
kati@ravistamo.fi

TUOTEKEHITYS, RAVITSEMUSHOITO

Eskelinen_Marjo-6937.jpg

MARJO ESKELINEN

marjo@ravistamo.fi

LAATUPÄÄLLIKKÖ

 
Kaisa Kähkönen

MAARIA HALTSONEN


maaria@ravistamo.fi

RAVITSEMUSTERAPIA

Maaria.jpg
 
 

Ravistamo Oy

TARINA

Ravistamo on syntynyt haarukoiden, veitsien ja lusikoiden kilistessä. Yhteisen pöydän ääreen kerääntyi kuusi upeaa ravitsemusterapeuttia ja keskustelu kävi polveilevana ravitsemuksen ympärillä.

 

Dieetit, kieltolistat ja syyllisyys ruoasta eivät tuo hyvää oloa. Löysimme yhteisen tahtotilan: edistää iloa, rentoutta ja yhdessä jaettuja hetkiä ruuan ja syömisen parissa. Meillä on suuret korvat, iloinen suu ja lämmin syli. Ravistamo saa voimaa syömisen ilosta.

Siblings
Divers Underwater
Fishing Rods
Dinner Party

MUKANA ARJESSASI